Відгуки : Reviews

images

Le Nouvel Observateur

ENTRETIEN AVEC HANNA HERMAN : « Pour moi, la ville a toujours été un désert avec trop de gens et une solitude absolue »

http://aubelasagadel-europe.blogs.nouvelobs.com/archive/2014/02/02/hanna-herman-temoignage-d-un-depute-ukrainien-premiere-parti-521340.html

Fin de l’interview de l”écrivain et député ukrainienne Hanna Herman, dont le roman “Les Pyramides invisibles”

http://aubelasagadel-europe.blogs.nouvelobs.com/archive/2014/02/04/temp-b4b835b9c4620fa5e359d320201e930b-521570.html

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»

Любко Дереш: Декілька слів про «Піраміди невидимі»

Один колега зробив для мене несподіваний дарунок. Цим подарунком стала книга Ганни Стеців (Герман), з підписом автора. Книга називається «Піраміди невидимі», і вийшла вона у львівському видавництві «Аз-Арт» ще у 2003-му році.

Далі:

DailyUA

»»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»»

850112

Валерія Дмитрук: То треба мати особливий талант – бачити невидиме, осягати сутність речей та світу. Чи у кожного з нас розвинуте оте бачення?

Як казав Умберто Еко, кожен новий твір мистецтва стає взірцем розуміння мови і світу, адже диктує свої коди. Книга Ганни Герман “Червона Атлантида” має своєрідну систему кодів та символів, що відсилають нас до розлогого й суперечливого дискурсу не лише буття України і українців, а й онтоґенезу індивіда на зламі епох у світових масштабах.

При оцінці художнього твору важлива його геополітична модальність. І якщо роман “Піраміди невидимі” та повість “Червона Атлантида” більш національно спрямовані, то фрески швидше належать до естетики світової. Тут і психоаналітична інтроспективність текстів, і викриття елементів абсурдності світосприйняття героїв, і художньо вмотивоване обігрування контроверсійних тем зради, самотності, божевілля та змарнованого життя.

Далі:

Корреспондент.нет

»»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»

ll

ЛітАкцент:

«Червона Атлантида» з’явилася з-під пера Ганни Герман

«Це книжка про трьох сильних жінок, життя яких охоплює ще радянські часи і продовжується в наші. Вони відчувають і щастя, і нещастя, якось справляються з цим. Зараз я вичитую рукопис і десь до кінця місяця перешлю його у видавництво», — зазначила Герман.

За словами Герман, образи головних героїнь збірні і не мають стосунку до її особистої біографії.

Далі:

ЛітАкцент

»»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»

jj

Ліхтарі Галицькі:

На сцені Івано-Франківського обласного академічного театру ляльок імені Марійки Підгірянки 27 квітня відбулася прем’єра спектаклю за романом “Піраміди невидимі” з книги Ганни Герман “Червона Атлантида”.

Далі:

Ліхтарі Галицькі

»»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»

Zaxid-net

Захід.Нет:

В Івано-Франківську відбулась прем’єра вистави «ПовертайДоСвогоЗвідтіля» за книгою Ганни Герман «Піраміди Невидимі».

Драматичні історії життя з-над Ріки за романом Герман на сцені Івано-Франківського обласного академічного театру ляльок імені Марійки Підгірянки зіграли актори молодіжного «Поетичного театру» Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Далі:

Захід.Нет

»»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»

images

Станіслав Шевченко, поет:

28 квітня 2011 року побачила світ книга Ганни Герман «Червона Атлантида», яка, на мою думку, є одним з дуже цікавих, знакових явищ сучасної української художньої прози

У романі – непересічні оповіді, які не нагадують вже щось прочитане. У багатьох місцях твору вони є хвилюючими і вражаючими, збагаченими роздумами про плин часу, зміну поколінь.

Глибоко западає в пам’ять образ баби Курихи, неабиякої характерниці: «Здавалося, що Куриха ніколи не минеться, як та мряка над Рікою. Та раптом стара вмерла. У самісіньку повінь».

Цікавий, дещо комічний образ радянського чиновника Кровзаллє – ось таке прізвисько дали йому селяни – який одружився з Красунькою. І та викрадала у нього, нетверезого, ключі від каплички, де б люди могли помолитись… Ненав’язливо, не прямолінійно, але переконливо показана глибока релігійність від діда-прадіда наших селян, що особливо мала місце на Галичині.

Зворушливо описана приязнь і вірна дружба малюка Ольоші та мовчазного дивака, гробокопача Марка.

У романі не раз згадується цвинтар на гірці, де колись жив Шай з дружиною. Була у них маленька донька Сарця, така лагідна, сердечна, що її кликала завжди сусідка, аби розраджувала прикуту до ліжка Зосю. З вуст Сарці часто лунало: «Моя мама була брехачка, казала, що буде бити і не била». Може хтось у дитяче єство ту думку намагався втиснути, бо мачуха казала, що буде бити, і била дитину… А коли везли поліцаї на розстріл маленьку Сарцю, то вона тільки запитала, чи не буде це дуже боляче.

Далі:

 Главком

»»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»

kon

Петро Кононенко,

Президент Міжнародної асоціації “Україна і світове українство”:

На бистрині Ріки життя

Сутність людини – це її характер, бо «характер виявляється у скеруванні волі індивіда» (Арістотель), отже – пов’язаний з його генетичним кодом, ідеалами й способом та стилем життя і досягнення мети, а тим самим зумовлює її образ і долю.

У романі Ганни Миколаївни Герман «Піраміди невидимі» (2003 р.) є надзвичайно місткий багатогранністю образ Ріки: при першому зіткненні з нею здається, що це звичайнісінька собі місцева річка, яка протікає побіля села і яких в Україні маса, – але навіть початок твору визначає масштабність підходу до її сутності та міру оцінки. «Їдка мряка, що стелилася селом, підіймаючись із Ріки, цілком можливо, і була причиною недуг (поколінь людей. – П. К.). Хоча, найімовірніше, сухоти стали природним наслідком перманентних недоїдань. Люди нарікали на Ріку, та з неї і годувалися: риба, намул у заплавах – усе це було немалою підмогою. Але за неї брала Ріка великі гонорари – щороку як не потопельника, то домовину з сухотами…»

Далі:

UA Golos

»»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»

06b960a6-b557-437b-92c9-6fa6c9b10c1e

Вінницький Базар:

Ганна Герман привезла до Калинівки власну виставу

248 переглядів У Калинівці, 6 квітня, відбулась презентація вистави Івано-Франківського молодіжного театру за твором “Піраміди невидимі” Ганни Герман. Народний депутат і сама завітала на захід, де подарувала гостям чимало примірників своєї книги та провела прес-конференцію. За словами заступника голови облдержадміністрації Любові Спірідонової, ця акція є продовженням низки культурно-мистецьких подій.

Далі:

Вінницький Базар

»»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»

 

Книжка Ганни Герман «Червона Атлантида» номінована на Книгу року Бі-Бі-Сі-2011

atlantida

Далі:

News2000

»»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»»»»»»»»»» »»»

bf8ee1f7-52b8-417f-8779-ba8f5d728f95

Вінницька Газета:

Ганна Герман відкрила калинівчанам «Червону Атлантиду»

Напередодні Благовіщення в Калинівку завітала народний депутат України, журналіст і письменниця Ганна Герман. Того дня у приміщенні технологічного технікуму демонстрували виставу «Повертай до свого Звідтіля» за її романом «Піраміди невидимі». Інсценізацію підготували артисти Івано-Франківського «Поетичного театру». Поважна гостя презентувала калинівчанам свою книгу, до якої увійшли згаданий роман, кілька фресок та повість «Червона Атлантида».

Далі:

Вінницька Газета